neděle 3. července 2016

Girl online

                Napsala: Zoe Sugg

               Přeložila: Vanda Ohnisková

               Vydáno: Jota , 2015

               Počet stran: 352

Anotace: Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě – o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí. Když ji na školním představení potká ten ,,největší trapas", který díky internetu uvidí ,,celý svět", a situace začne být na všech frontách na pováženou, rodiče ji vezmou na pár dnů do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu. Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina – a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům.


Girl Online neboli Penny má nejlepšího kamaráda, který je na kluky. Svěřuje se mu úplně se vším. Jednoho dne jí poradí, ať si založí blog. A od té doby se začínají dít věci, které doteď nebyly u Penny na denním pořádku...

Knihu jsem se rozhodla přečíst, protože o ní kamarádky v mém okolí neustále vypravovaly. Proto jsem si řekla, že si ji přečtu taky, aby mi konečně daly pokoj. 
Vůbec nic jsem od toho nečekala, protože už podle obálky vypadá příběh velmi jednoduše. Ale přišel v pravou chvíli, takže i když to po dějové stránce nebylo nic světoborného, Penny a Noaha jsem si okamžitě zamilovala - asi jako většina.

Penny mi byla sympatická už jen tím, že nebyla nijak oblíbená, měla nejlepšího kamaráda, se kterým si vždy připadala jistá a psala blog. 

Zatímco Noah je občas složitá a rozporuplná osobnost, na Penny bylo jasně vidět, co v příštích minutách udělá. 
Velice se mi líbilo, že se děj neodehrává pouze v Anglii, ale přemístil se do New Yorku. Přiběh okamžitě dostal zvláštní šmrnc, okořeněný americkými Vánocemi.
Ráda bych si knihu jednoho dne přečetla v angličtině, protože si myslím, že v překladu je to spíš pro mladší a nemůžete mít z knihy takový zážitek jako při čtení originálu. 

Nedoporučuji číst knihu v případě, že máte averzi vůči americkým Vánocům, jsou zde popsány velmi živě!! 


Příběh se hodí na Vánoce, kdy se vše přibližně odehrává, nebo naopak v letních dnech, kdy je do Vánoc daleko a rádi si zavzpomínáte na své Vánoce. 

Girl online vám toho moc nedá - pokud čekáte nějakou hlubší myšlenku, nedá vám vůbec nic! Pokud si ale chcete zarelaxovat, přestat myslet na problémy a nechat je na chvíli za sebou, sáhněte po ní! Dostane se vám nevšedních zážitků, které se na vás přenesou!

Jediné, co mi vadí je, že když si zpětně přečtete anotaci (kterou já zase nečetla), zjistíte, že skoro všechno, co se stane, je tam popsáno. Takže už není moc věcí, které vás překvapí, nemůžete z toho mít takový požitek, jako lidé, kteří si anotaci nečetli. A nebo právě proto, že se vám příběh z anotace zamlouvá, na něj budete dostatečně připraveni a bude to záruka toho, že se vám bude líbit! To už je jen a jen na vás...

Hodnocení: 92%

Žádné komentáře: