sobota 3. září 2016

Měsíční shrnutí #3srpen 2016 

Přeji krásnou sobotu všem! Měsíc se s měsícem sešel a je na čase shrnout moje knižní "snažení"!
Tentokrát jsem měla více času na čtení a šlo to poznat.  Přečetla jsem celkem 11 knih a rozečetla (jako vždy) 4 knihy.
Doufala jsem, že výsledek bude ještě lepší, ale ani toto číslo není k zahození. :) Tak tedy... Pojďme na to!

Měsíc jsem tentokrát začala rozečtením (již poměrně známé) trilogie Čarodějnice z Hex Hall. Během prvních pár dní jsem ji přečetla celou a celkově ji hodnotím velmi kladně. Veškeré své pocity zmíním v recenzích na každý díl. (5/5)


Bábovky (R.Třeštíková)

Nechtěla jsem číst v tahu celou sérii, proto jsem ji sem tam proložila něčím naprosto odlišným. Něčím, co je letošním národním hitem. A právě tímto myslím knihu od Radky Třeštíkové - Bábovky. Bábovky jsou ideální na léto. Svým stylem psaní sednou i nečtenáři. (5/5)Intr (L. Karpianus)

Jednoho dne jsem si zapomněla rozečtenou knihu doma a nebylo cestou v MHD co číst. Jak si asi poradí knihomol? Ano, správně. Zajde do Levných knih a koupí si knihu za 20,-
Knihu jsem četla pouze v MHD a svůj účel splnila. (4/5)

Jestli zůstanu (G. Forman)

Doufala jsem, že do knihovny za celé prázdniny ani nepáchnu, ale nepovedlo se. Byla jsem tam pečená vařená. A proto se mi nemůžete divit, že jsem ukořistila i tuto knihu. Měla jsem od ní velká očekávání a Jestli zůstanu mě neuvěřitelně zklamalo. (3/5)

Petr a Lucie (R. Rolland)

Po dočtení knihy Jestli zůstanu jsem si musela něčím zlepšit čtecí náladu. A jak si já nejlépe dokážu zlepšit náladu a chuť ke čtení? Klasikou. Důvod, proč jsem četla klasiku jsem vám již vysvětlila. Klasika mě snad ještě nikdy nezklamala. A ani Petr a Lucie nebyli výjimkou. (5/5)


Všechny řitě světa i ta má (Ch. Bukowski)

Můj rest největší! Knihu jsem rozečetla již na konci června a dostala jsem se k jejímu dočtení až po 2 měsících! Nicméně, na kvalitě a vychutnání knihy od začátku do konce to nic nemění. Zaujalo mě zde několik myšlenek a proto dávám knize (5/5)


Běsnící světlo (E. Laure)

A máme tu jednu z knižních novinek. Ukořistila jsem ji opět (nečekaně) v knihovně. Myslela jsem si, že to bude jeden z těch nudných YA románů, ale kniha mě mile překvapila. S odstupem času jí dávám (4/5)


Esej o tragédii (E. Laban)

Esej o tragédii je kniha, kterou jsem si snad vysnila. Pořád jsem ji ale nemohla sehnat. O prázdninách se mi poštěstilo a měla jsem možnost si ji přečíst. Čas od času jsem si připadala jako v pohádce. (5/5)


Krysař (V. Dyk)

Předposlední den jsem se stavila v Levných knihách a nemohla jsem odejít s prázdnou. Objevila jsem tam Krysaře. Knize jsem odolávala celou cestu domů, ale doma jsem to vzdala, odložila 3 rozečtené knihy a pustila se do Krysaře. A jak se mi příběh líbil? Pochopíte z hodnocení. (5/5)


A to bych nebyla já, abych nečetla a nerozečetla více knih zaráz. Tento měsíc se vyvolenými staly knihy: 


1. Labyrint - Útěk (J. Dashner)

2. Vítězný oblouk (E. M. Remarque)
3. Žítkovské bohyně (K. Tučková)
4. Dívka ve vlaku (P. Hawkins)

Recenze na všechny knihy snad přidám během tohoto měsíce. 


Vy se mějte krásně a čtěte co nejvíc. Přelom léta a podzimu je na to ideální !! 


Žádné komentáře: