pátek 28. října 2016

Démon z Hex Hall

           

           Napsala: Rachel Hawkins

           Přeložila: Tereza Kolesnikovová

           Vydáno: Knižní klub, 2012

           Počet stran: 248


Anotace: Druhý díl z knižní série Hex Hall. Hlavní hrdinka Sophie Mercerová se dověděla o původu svých magických schopností. Ačkoliv se jich po setkání s duchem své prababičky naučí částečně používat, zjistí také, že mají svou stinnou stránku. A to je hlavní důvod proč chce Sophie podstoupit "odstranění". Rituál, kterým bude její moc odebrána. Jenže tento rituál nemusí přežít, proto do Hex přijíždí Sophiin otec, jakožto člen Rady její žádost odmítne a požádá jí aby s ním strávila prázdniny v Londýně a teprve potom se rozhodla...


Sophie si uvědomuje, že v Londýně sídlí L´Occhio di Dio, a také tam jistě bude Archer Cross. Přesto nabídku příjme. Záhy se věci dají do pohybu.


Pokud jste již četli první díl, nebude pro vás jistě překvapením, kdo je Sophie Mercerová a proč se v anotaci vyskytují některé pojmy. 
Těm, co první díl ještě stále nečetli, ale chystají se, mohu pouze říct, že Čarodějnice z Hax Hall byla jen a pouze sarkastická oddechovka. V druhém dílu se sarkazmus a ironie mladé Sophie stupňuje a narůstá nepředstavitelných rozměrů. Může se stát, že i závažnou situaci Mercerová odlehčí svým typem humoru.


Zatímco v předchozím díle docházelo ze začátku k vysvětlování kdoví čeho, ve druhém díle se s námi autorka opravdu nemaže. Zrekapituluje rychle, co se stalo a okamžitě nastupuje akce, vzrušení a nejednou i napětí. Pokud si myslíte, že nasadila hned ze začátku svým pokračováním vražedné tempo, nezdá se vám to. Měli byste se ale připravit na to, že toto, již vražedné, tempo bude společně s počtem přečtených stran narůstat. Je to jako nejdivočejší kolotoč na pouti. Chcete, aby na chvíli zpomalil, ale za žádnou cenu nechcete, aby zcela přestal. 

Už dlouho se mi nestalo, abych se tak moc bála o své oblíbené postavy. Pokud bych vám tu odvyprávěla, o čem všem je tato útlá kniha, podíváte se na mě jako na blázna a vmetete mi do tváře nejednu sarkastickou poznámku a argumenty, proč je právě toto dílo "fantaskní hovadina". Ale pokud se vám bude líbit příběh Sophie Mercerové, nebudete moci z tohoto šíleného kolotoče vystoupit a její svět bude v nejedné mysli čtenáře zářit všemi barvami duhy. 

Pokud bych své názory měla nějak smysluplně shrnout, kniha se mi opravdu líbila a na autorku asi nikdy nedám dopustit. 

Hodnocení: 5/5

Žádné komentáře: